HASAR İHBAR SİGORTA HİZMETİ

TÜRKİYE OTO CAMCILAR BİRLİĞİ
Oto Cam Değişim Hizmetlerinin Verilmesi

Meydana gelen cam hasarı ile ilgili Türkiye’de  mevcut bulunan ve faal olarak çalışan 300 oto cam montaj servisi ile hizmet vermekteyiz.Sigortalının müracaatından itibaren titiz ve özenli bir çalışma ile cam değişimini gerçekleştirmektedir.

Toc merkez  444 0 823 numaralı call center’ı ile Türkiye’nin her yerinde 7 gün/ 24 saat ‘’kaskolu araçların cam hasarlarını karşılama’’ hizmetini vermektedir. Sigortalı veya sigorta şirketi’nin  isteği doğrultusunda, mobil araç hizmeti ile istediği yerde cam değişimini sağlamaktadır. 

Hasar Dosya İşlemleri
Cam değişimi için montaj servisi, öncelikle araç ve poliçe bilgilerini içeren hasar ihbar bilgilerini TOC merkeze on-line olarak kaydeder. TOC merkez bu bilgileri sigorta şirketinin tanımlamış olduğu şifreli dosya açma bölümüne girerek hasar dosyasını oluşturur. Elde edilen dosya  numarası ve cam fiyatları aynı hızla montaj servisinin ekranlarına kaydedilerek ihbarı tamamlamış olur.

Sigortalıdan temin edilen hasar evraklarını montaj servisi, düzenlemiş olduğu fatura ile birlikte TOC merkeze gönderir. TOC Merkez hasar uzmanları bu evrakları poliçe, ruhsat, matbu evraklar ve imza kontrollerini yaparak dosyayı cam detaylarıyla birlikte sisteme kaydeder.  Bu veriler sigorta şirketinin hasar veri tabanında raporlanır. 
Hasar uzmanı belirli aralıklarla müşteri memnuniyetini ölçmek amacıyla sigortalıyla telefon ile görüşerek hasar kontrollerini de yapmaktadır.

Sistem kayıtları tamamlanmış hasar dosyasının faturası kesilir. Hasar evrakları ve fatura Scanne edilerek ilgili dosya numarasının altına yüklemeleri yapılır. Cam kodları ve işçilikler burada ayrı olarak belirtilir iskonto ile sisteme dosya bedeli girişi yapılır. Özet Hasar Raporu çıktısı alınıp evraklarla birleştirilir. Mevcut dosyada hasar ile ilgili tüm detaylar rahatlıkla istenildiği zaman dijital olarak görüntülenerek bilgi alınabilmektedir. Hasar dosyası sigorta şirketinin isteği doğrultusunda arşivlenir veya sigorta şirketine gönderilerek, işlemleri tamamlanır…